World Championship BT
Round: 1
2172 Lents Johann 1 : 0 Rejsek Jan 1924
  Yu Tien-Lung 1 : 0 Miyagawa Sou 2001
2173 Golosov Viktor 0 : 1 Oosumi Yuuki 2457
2440 Tarannikov Yuriy 0 : 1 Lin Huang-Yu 2317
2101 Andersson Tord 0 : 1 Nikonova Natalya 2074
2157 Nowak Pawel 1 : 0 Belkina Nadezhda 1410
2184 Pajuste Renee 1 : 0 Ishitani Shin-ichi 2230
2296 Yin Licheng 1 : 0 Nikonov Konstantin 2228
2238 Lin Ting-Wei 0 : 1 Tamura Kazumasa 2313
 
Round: 2
1924 Rejsek Jan 0 : 1 Golosov Viktor 2173
2228 Nikonov Konstantin 0 : 1 Ishitani Shin-ichi 2230
2184 Pajuste Renee 1 : 0 Lin Huang-Yu 2317
2074 Nikonova Natalya 0 : 1 Tamura Kazumasa 2313
2001 Miyagawa Sou 0 : 1 Andersson Tord 2101
2238 Lin Ting-Wei 0 : 1 Tarannikov Yuriy 2440
1410 Belkina Nadezhda 0 : 1 Yu Tien-Lung  
2157 Nowak Pawel 0 : 1 Yin Licheng 2296
2457 Oosumi Yuuki 1 : 0 Lents Johann 2172
 
Round: 3
2317 Lin Huang-Yu 1 : 0 Golosov Viktor 2173
2172 Lents Johann 0 : 1 Nikonova Natalya 2074
1924 Rejsek Jan 0 : 1 Lin Ting-Wei 2238
  Yu Tien-Lung 0.5 : 0.5 Pajuste Renee 2184
2313 Tamura Kazumasa 0 : 1 Oosumi Yuuki 2457
2157 Nowak Pawel 1 : 0 Ishitani Shin-ichi 2230
2296 Yin Licheng 0 : 1 Andersson Tord 2101
2440 Tarannikov Yuriy 1 : 0 Miyagawa Sou 2001
1410 Belkina Nadezhda 1 : 0 Nikonov Konstantin 2228
 
Round: 4
2184 Pajuste Renee 1 : 0 Nikonova Natalya 2074
1924 Rejsek Jan 0 : 1 Miyagawa Sou 2001
2157 Nowak Pawel 0 : 1 Lin Huang-Yu 2317
2230 Ishitani Shin-ichi 0 : 1 Golosov Viktor 2173
2228 Nikonov Konstantin 1 : 0 Lin Ting-Wei 2238
2440 Tarannikov Yuriy 1 : 0 Andersson Tord 2101
2296 Yin Licheng 1 : 0 Tamura Kazumasa 2313
2457 Oosumi Yuuki 1 : 0 Yu Tien-Lung  
2172 Lents Johann 1 : 0 Belkina Nadezhda 1410
 
Round: 5
2457 Oosumi Yuuki 0 : 1 Pajuste Renee 2184
2228 Nikonov Konstantin 1 : 0 Miyagawa Sou 2001
1410 Belkina Nadezhda 0 : 1 Lin Ting-Wei 2238
2101 Andersson Tord 0 : 1 Nowak Pawel 2157
1924 Rejsek Jan 0 : 1 Ishitani Shin-ichi 2230
2173 Golosov Viktor 1 : 0 Nikonova Natalya 2074
2296 Yin Licheng 1 : 0 Tarannikov Yuriy 2440
2317 Lin Huang-Yu 1 : 0 Yu Tien-Lung  
2172 Lents Johann 1 : 0 Tamura Kazumasa 2313
 
Round: 6
2184 Pajuste Renee 0.5 : 0.5 Yin Licheng 2296
  Yu Tien-Lung 0 : 1 Ishitani Shin-ichi 2230
2313 Tamura Kazumasa 1 : 0 Andersson Tord 2101
2317 Lin Huang-Yu 0 : 1 Oosumi Yuuki 2457
1410 Belkina Nadezhda 0 : 1 Miyagawa Sou 2001
2440 Tarannikov Yuriy 1 : 0 Lents Johann 2172
1924 Rejsek Jan 0 : 1 Nikonov Konstantin 2228
2157 Nowak Pawel 1 : 0 Golosov Viktor 2173
 
Round: 7
2157 Nowak Pawel 0.5 : 0.5 Pajuste Renee 2184
2074 Nikonova Natalya 0.5 : 0.5 Ishitani Shin-ichi 2230
2296 Yin Licheng 0.5 : 0.5 Oosumi Yuuki 2457
2313 Tamura Kazumasa 0.5 : 0.5 Nikonov Konstantin 2228
2173 Golosov Viktor 1 : 0 Tarannikov Yuriy 2440
  Yu Tien-Lung 0 : 1 Andersson Tord 2101
2238 Lin Ting-Wei 1 : 0 Miyagawa Sou 2001
1924 Rejsek Jan 1 : 0 Belkina Nadezhda 1410
2317 Lin Huang-Yu 1 : 0 Lents Johann 2172
 
Round: 8
2440 Tarannikov Yuriy 1 : 0 Pajuste Renee 2184
2313 Tamura Kazumasa 0 : 1 Ishitani Shin-ichi 2230
1924 Rejsek Jan 1 : 0 Andersson Tord 2101
2001 Miyagawa Sou 0 : 1 Lents Johann 2172
2074 Nikonova Natalya 1 : 0 Belkina Nadezhda 1410
2157 Nowak Pawel 0 : 1 Oosumi Yuuki 2457
2228 Nikonov Konstantin 0 : 1 Golosov Viktor 2173
2317 Lin Huang-Yu 1 : 0 Yin Licheng 2296
 
Round: 9
2172 Lents Johann 0 : 1 Nikonov Konstantin 2228
2184 Pajuste Renee 1 : 0 Golosov Viktor 2173
1924 Rejsek Jan 1 : 0 Yu Tien-Lung  
2440 Tarannikov Yuriy 1 : 0 Oosumi Yuuki 2457
2317 Lin Huang-Yu 1 : 0 Ishitani Shin-ichi 2230
1410 Belkina Nadezhda 0 : 1 Andersson Tord 2101
2313 Tamura Kazumasa 1 : 0 Miyagawa Sou 2001
2157 Nowak Pawel 0 : 1 Lin Ting-Wei 2238
2074 Nikonova Natalya 0 : 1 Yin Licheng 2296
Country: Czech Republic
City: Pardubice
Start: 2009-08-06
End: 2009-08-13
Rated: Yes
Processed: Yes
Click on Start and End dates to see rating before and after tournament.
Hover the mouse over player name to see his personal score with the opponent.
Time: 0.048588037490845 sec.